Logo Gmina Żółkiewka

Archiwum newsów, strona 16

Obrazek dla news_695

ZARZĄDZENIE NR 3/21 WÓJTA GMINY ŻÓŁKIEWKA Z DNIA 11 stycznia 2021 R.

01.03.2021

ZARZĄDZENIE NR 3/21

WÓJTA GMINY ŻÓŁKIEWKA

Z DNIA 11 stycznia 2021 R.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w Gminie Żółkiewka dotyczących opracowania i konsultacji projektu „Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka”

Na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.) oraz uchwały Nr XXV/161/17 Rady Gminy Żółkiewka z dnia 14 czerwca 2017 r. (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego 2017, poz. 2868) w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Żółkiewka, Wójt Gminy Żółkiewka zarządza, co następuje: § 1 Przeprowadza się konsultacje społeczne w Gminie Żółkiewka, zwane dalej „konsultacjami”, dotyczące opracowania i konsultacji projektu „Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka”. 

 

Załącznik. Zarządzenie nr 3/21 Wójta Gminy Żółkiewka z dnia 11 stycznia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w Gminie Żółkiewka dotyczących opracowania i konsultacji projektu  „Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy  Żółkiewka”

Strategia Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka

Formularz zgłaszania uwag i opinii do projektu Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka - doc 

Formularz zgłaszania uwag i opinii do projektu Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka - pdf

Formularz ankiety w ramach opracowania Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka - doc

Formularz ankiety w ramach opracowania Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Żółkiewka - pdf

więcej

Obrazek dla news_693

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY ŻÓŁKIEWKA

25.02.2021

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne Barbary Chomiuk i Marka Dąbek mieszkańców Gminy Żółkiewka, którzy w wyniku pożaru stracili podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia.

Po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny niezbędna jest obecnie następująca pomoc materialna:

- materiały budowlane, cement, piach, farby, kable do instalacji elektrycznej, gniazdka, okna

- meble kuchenne, butla gazowa z reduktorem, lodówka, stół, krzesła, pościel, środki czystości oraz inne rzeczy niezbędne w domu

W sprawie ewentualnej pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żółkiewce (Tel. 846831315)lub z sołtysem miejscowości Średnia Wieś Panią Lillą Chudziak (Tel. 506 047 342)

Pragnę wyrazić nadzieję na życzliwość i przychylność mieszkańców naszej Gminy dla rodziny , która ucierpiała w wyniku pożaru.

Za wszelką okazaną pomoc wszystkim Państwu i każdemu z osobna serdecznie dziękuję.

 

Wójt Gminy Żółkiewka

Jacek Lis

więcej

Obrazek dla news_687

redakcja supertugodnia chełmskiego ogłasza konkurs Dobroczyńca Roku 2020

04.02.2021

Rok 2020 był niezwykle trudny dla nas wszystkich. Przyszło nam mierzyć się z nieznanym dotychczas, często śmiertelnym wrogiem. Ale nie zmagaliśmy się z nim sami. Realne niebezpieczeństwo wyzwoliło w ludziach olbrzymie pokłady dobroci, współczucia, potrzebę bezinteresownej pomocy. Właśnie za tę dobroć chcemy uhonorować osoby, które ryzykując swoje zdrowie, poświęcając swój czas, a często nawet pieniądze, wspierały potrzebujących, chorych, samotnych. Chcemy wspólnie z Wami podziękować im za poświęcenie i wielkie serca, prezentując i wybierając Dobroczyńców Roku 2020 - roku pandemii.

Głównym partnerem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Kiedy na początku roku wybuchła panika z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa i w aptekach zabrakło maseczek ochronnych, cena lateksowych rękawiczek poszybowała w górę, płyny do dezynfekcji stały się towarem deficytowym, a półki sklepowe pustoszały niczym w stanie wojennym; kiedy widok ratownika medycznego w szczelnym kombinezonie wzbudzał przedziwny lęk; kiedy rząd zamknął nas w domach; kiedy docierały do nas straszne informacje o kolejnych chorych i zgonach - dostrzegliśmy drugiego człowieka.

Uświadomiliśmy sobie, co jest najważniejsze...

Jedni zaczęli szyć maseczki i rozdawać tym, którzy szyć nie potrafią, a maseczek potrzebują. Inni dokarmiali medyków spędzających całe dnie w szpitalach czy w karetkach, robili zakupy osobom na kwarantannie, chorym, samotnym, niedołężnym, opiekowali się ich zwierzakami, przynosili leki z apteki. Zauważyliśmy niezaradnych albo potrzebujących pomocy finansowej z powodu choroby, niekoniecznie mającej związek z Covid-19, czy wypadku. 

Każdy chciał zrobić jakiś dobry uczynek. Dla niektórych osób czynienie dobra stało się normą, codziennością, potrzebą. 

Takich ludzi chcemy pokazać w naszej gazecie, docenić ich poświęcenie dla innych i w symboliczny sposób uhonorować. Liczymy, że podpowiecie nam ich nazwiska i opiszecie ich zasługi. Zgłoszenie należy wysłać na adres: redakcja@supertydzien.pl (w nagłówku tytuł: zgłoszenie Dobroczyńca). Dobroczyńcę może wytypować każdy Czytelnik, stowarzyszenie, klub, firma itp. Kandydat może zgłosić się także sam, jeśli uzna, że swoimi działaniami zasłużył na wyróżnienie.

Do konkursu Dobroczyńca Roku 2020 można zgłaszać kandydatów w kategorii indywidualnej i zespołowej z miast i powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. W każdym powiecie odrębnie nominujemy Dobroczyńców Roku 2020, a następnie wspólnie z Czytelnikami i Kapitułą wyłonimy laureatów. 

Prezentacje dotychczasowych kandydatów znajdziecie TUTAJ

więcej

Wójt gminy zaprasza

Jacek Lis

Przyjęcia interesantów: 

  • poniedziałek, środa, czwartek, piątek 7.00-15.00
  • wtorek: 8.00-16.00

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Żółkiewka

ul. Hetmana Żółkiewskiego 2
22-335 Żółkiewka
tel.: 84 68 31 676
fax: 84 68 31 676
e-mail: sekretariat@zolkiewka.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.